Kurkuma właściwości lecznicze

Kurkuma właściwości lecznicze kurkumy wynikają z obecności silnych związków leczniczych nazywanych kurkuminoidami. Najważniejszym z kurkuminoidów jest kurkumina – silny przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych. Niestety, kurkumina jest bardzo słabo wchłaniana, dlatego, aby odczuć pozytywne efekty stosowania preparatów opartych na kurkumie, należy spożywać piperynę, która zwiększa wchłanianie kurkuminy do krwiobiegu aż o 2000 procent.

 1. Kurkumina to przeciwbakteryjna substancja przeciwzapalna i przeciwutleniająca, która stanowi większość kurkumy.
 2. Kurkuma jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Kurkuma odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu stanu zapalnego w całym ciele.
 3. Kurkuma zwiększa właściwości przeciwutleniające w organizmie. Jest to ważne, aby pozbyć się wolnych rodników z twojego ciała i uwolnić wszystkie toksyny, które twoje ciało może gromadzić z biegiem czasu.
 4. Kurkuma poprawia funkcje mózgu. Jest to ważne dla osób cierpiących na demencję, a także na piątą chorobę Alzheimera. Kurkuma może w rzeczywistości prowadzić do zmniejszenia ryzyka chorób serca.
 5. Kurkuma ma pewne właściwości przeciwnowotworowe.
 6. Kurkuma pomaga zmniejszyć choroby związane w patologicznym przebiegu demencji Alzheimera a także tylko ogólny proces starzenia.
 7. Pacjenci z zapaleniem stawów bardzo dobrze reagują na suplementację kurkumą.
 8. Kurkuma ma właściwości przeciwdepresyjne.
 9. Kurkuma opóźnia proces starzenia się twojego ciała, ale także pomaga w walce z chorobami związanymi z wiekiem. Dzieje się tak, ponieważ wraz z wiekiem właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające są w ogromnym stopniu odpowiedzialne za spowolnienie procesu starzenia.
 10. Kurkuma skutecznie oczyści wątrobę
 11. Kurkuma na pomoc przy problemach z trawieniem

 

 

Kurkuma właściwości lecznicze  jak pić, woda z kurkumą na noc

Przepis na wodę z kurkumą jest bardzo prosty. Wystarczy do szklanki ciepłej wody dodać ¼ łyżeczki kurkumy, sok z połowy cytryny, a także szczyptę czarnego pieprzu. Dla smaku można dodać odrobinę miodu i cynamonu. Napój należy mieszać podczas picia, ponieważ kurkuma osadza się na dnie szklanki. Wodę z kurkumę najlepiej pić codziennie na czczo przed śniadaniem.

Napój z kurkumy

Napój z kurkumy szczególnie dobrze działa, gdy pije się go z rana, na czczo, ale można go też popijać przez cały dzień. Na co pomaga? Dodaje energii, rozgrzewa, oczyszcza, a nawet… wspomaga odchudzanie.

Pasta z kurkumy

Wystarczy woda, kurkuma i trochę pieprzu, aby zrobić bardzo zdrową pastę, która jest idealnym naturalnym lekarstwem i może pomóc na wiele dolegliwości.

Produkty z kurkumą w naszym sklepie

Kurkuma właściwości lecznicze – zastanawiasz się jak włączyć do swojej diety? Przyprawa jest najlepiej przyswajalna po podgrzaniu i połączeniu z tłuszczami, np. kokosowym. Dlatego nie należy spożywać jej samodzielnie. Zamiast tego dodawaj ją do różnych potraw, np. do ryżu, duszonych warzyw, mięsa lub zupy. Już pół łyżeczki wystarczy, aby np. rosół miał wspaniały, żółty kolor. Ponadto warto spożywać ją także w formie napojów.